500X Yapma Potansiyeli Olan Kripto Paralar

500X Yapma Potansiyeli Olan Kripto Paralar

Kripto para dünyasında, yüksek bir kazanç elde etmek isteyen yatırımcılar için düşük piyasa değerine sahip projeler dikkat çekici. 2017 ve 2021 yılında yaşanan boğa piyasalarında birçok coin’de, yatırımcılar çok ciddi getiri elde etmeyi başardı. Ancak kripto rallisinde kâr elde etmek için, dikkatli seçimler yapmak, projeleri doğru okumak ve doğru kararlar almak gerekiyor. 500X yapma potansiyeli olan coin’ler halen var. Projesi güçlü, piyasa değeri düşük olan bu coin’lere yatırım yaparak çok ciddi getiri sağlamak mümkün. Peki 500X yapma şansı olan coin’ler nasıl bulunabilir?

Cardstack

Borsalarda CARD simgesi ile işlem gören Cardstack, piyasa değerine göre en büyük 1000 coin içinde yer almasına karşın, 5 milyon doların altında piyasa değeri ile çok dikkat çekici bir noktada değil. Bu durum da, Cardstack’ın yüksek bir potansiyel taşıdığını gösteriyor. 2022’nin Mayıs ayı itibariyle, değeri yaklaşık 0,002 değere sahip olan CARD’ın 500X yapması demek, değerinin 1 dolar olması anlamına geliyor. Dolaşımdaki arzı 2,3 milyar olan coin’in 1 dolar olması, 2,3 milyar dolar piyasa değerine sahip olması demek. Peki bu mümkün mü?

CARD projesinin detayları incelendiğinde, web3 için bir altyapı sunduğu görülüyor. web3, merkeziyetsiz internet anlamına geliyor ve internet sitelerine, hizmet platformlarına cüzdanla bağlanılan bir dünyayı temsil ediyor. Cardstack, bir geliştirici ekosistemine sahip. NFT ve merkeziyetsiz finans (DeFi)’nin yanı sıra, metaverse gibi alanlarda proje geliştirmek isteyenler için Cardstack ile bir kodlama bilgisi olmadan ürün geliştirmek mümkün. Cardstack, vizyoner projesi ile gelecekte daha da ilgi görebilecek bir altcoin. Bu nedenle, 500X potansiyeli imkansız değil.

Bitgesell

En ilginç kripto para projelerinden biri olan Bitgesell, ciddi bir yükseliş potansiyeli barındırıyor. Bitcoin ile aynı kod tabanı üzerinde inşa edilmiş olan coin’in özelliği, BTC’nin eksikliklerini gideren yenilikçi bir blokzinciri sunması. Bitcoin, 2008 yılında Nakamoto tarafından geliştirildiğinde o döneme göre bir devrimdi ancak zaman içinde, gereksinimleri karşılayamaz oldu.

Bitgesell ekibi, Bitcoin’e göre aynı sınırlı arz yapısında, 21 milyon coin hedefi ile yola çıkmasına karşın, yarılanmanın daha hızlı olduğu bir coin sunuyor. BTC her 4 senede yarılanma olan bir ağda yer alırken, Bitgesell’de ise yarılanma her sene oluyor. Bu durum, coin’in değer kazanma sürecinin çok daha hızlı olmasına neden olabilir. Bitgesell’e bakıldığında, 15 milyon dolaşımdaki arzın tamamlanması, 2054 yılında olacak. Bu zamana kadar ise, BGL çok yüksek seviyelere gelebilir. 2022’nin Mayıs ayı itibariyle, BGL’de 0,04 dolar fiyat seviyesi görülüyor. BGL’nin 500X yapması için, fiyatının 20 dolar olması gerekiyor. BGL’nin arzının 15 milyon olduğu düşünülürse, bu durum ciddi bir sürpriz olmaz.

Hotbit borsasında listelenmiş olan BGL, Crypto com gibi büyük borsalarla anlaşması olan bir coin. Binance, Kucoin ve FTX gibi borsalarda listelenme haberlerinin gelmesi durumunda, Bitgesell’de çok farklı senaryolar konuşulabilir.

500 katına çıkma olasılığı bulunan coin’ler nasıl bulunur?

500X yapacak coin bulmak, elbette ki kolay değildir. Birçok yatırımcının yüzde 20, yüzde 50 gibi hedefler koyduğu düşünülürse, kripto paralarda yüzlerce kat gelir elde etmek için iyi bir analiz şart. Bu anlamda 500 X yapacak coin bulmak için, ilk dikkat edilecek şey piyasa değerinin düşüklüğü. Örnek vermek gerekirse, 1,5 milyar dolar piyasa değerine sahip bir coin’in 500 katına çıkması demek, piyasa değerinin 750 milyar dolar olması demek, bu neredeyse Bitcoin’i geçmesi demektir. Ancak Bitgesell gibi, 600 bin dolar seviyesinde bir coin’in 1000X yapması dahi, 600 milyon dolar demektir ve bu kripto piyasasında çok görülen bir durumdur. Buna ek olarak, coin’lerin doğru bir projeye, yol haritasına, tokenomics yapısına ve topluluğa sahip olması da, önemli faktörler içinde yer alıyor.

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki ilgili bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

http://bitgesell.de/en/
https://bitcointalk.org/index.php
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/bitgesell/

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Ucuz İstanbul Ev Nakliyat Firması

Ucuz İstanbul Ev Nakliyat Firması

Mücevher Vitrini Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mücevher Vitrini Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hayatımızı Güzelleştiren Çiçekler

Hayatımızı Güzelleştiren Çiçekler

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir