Amerika Paylaşım Sitesi

Amerika Paylaşım Sitesi

Amerika’ya dair her konuyu mercek altına alıyoruz. Ülkede yaşanan son gelişmeler ve vatandaşlık bilgileri hakkında detayları sitemizde bulabilirsiniz.

Amerikarehberi.com sitesinde ülkeyle ilgili tüm detayları inceleyebilirsiniz. Amerikan yaşamına dair her konu sizleri bekliyor. Ülkeyle ilgili merak ettiğiniz gündem haberleri istediğiniz zaman okuyabilirsiniz. Son dakika gelişmeler ve tarafsız yorumlara göz atabilirsiniz. Ülkede ortaya çıkan gelişmeler anlık olarak internet adresimizde paylaşılmaktadır.

Amerika E2 Vizesi

Amerika E2 vizesi başvuru sahiplerinin DS-160 başvuru formunu doldurmaları gerekir. Başvuru formunuzu doldurduktan sonra başvuru ücretini ödeyiniz. E2 vizeleri için başvuru ücreti her yıl değişmektedir. Vize randevu tarihiniz açıklandıktan sonra ABD İstanbul Başkonsolosluğu tarafından, gerekli detaylar sizler ulaştırılacaktır. İstenen belgelerin yeterli çözünürlük ve okunabilir özelliği sahip olması gerekir.

EB5 Yatırımcı Vizesi

ABD tarafından istenen minimum yatırım tutarını tamamladıktan sonra EB5 yatırımcı vizesine sahip olabilirsiniz. Yatırım gerçekleştirdiğiniz işletmenin yatırımın en az 10 tam zamanlı iş istihdamı yaratması da gerekir. ABD üzerinde hizmet veren işletme mutlaka kar amaçlı olmalıdır. Gayrimenkul yatırımları bu kapsamda değerlendirmeye alınmamaktadır.

Yatırım yapılacak paranın kaynağının ispatlanabilir olması gerekir. Kaynağı doğrulanamayan para üzerinden EB 5 vizesi alamazsınız. ABD’de kalıcı oturum hakkı elde edenler EB 5 vizesini almak için gerekli yatırım miktarı 1.000.000 $ – 1.800.000 dolar arasındadır. Bununla beraber ekonomik açıdan zayıf, işsizlik oranı yüksek bölgelerde yatırım tutarları 500.000 $ – 900.000 $ arasında değişim gösterebiliyor. Türkiye ve ABD arasında bulunan ticari anlaşma nedeniyle EB5 yatırımcı vizesine başvurabilirsiniz. Vizeden hem siz hem de aileniz yararlanabiliyor. Vizeyi aldıktan sonra beş yılın sonunda ABD vatandaşlığı için başvuru gerçekleştirebilirsiniz. EB5 vizesi için görüşmeler yüz yüze gerçekleştirilmektedir. EB5 Türk yatırımcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Hızlı İngiltere Vizesi Alma

Hızlı İngiltere Vizesi Alma

Manisa Osgb ve Manisa İş Güvenliği

Manisa Osgb ve Manisa İş Güvenliği

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir