Lens Çeşitleri, Modelleri ve Fiyatları 2021

Lens Çeşitleri, Modelleri ve Fiyatları 2021

Genellikle birçok kişini kullanmış olduğu lensler hakkında çoğumuzun pek bilgi sahibi olmadığını görmekteyiz. Lens kullanmak istediğimiz de lens aslında ne işe yarar, lensleri neden kullanırız, lens fiyatları nelerdir, lensin faydaları ya da amaçları gibi birçok soru kafamızda beliriverir. Bu soruları gidermek amaçlı bir takım araştırmalar yaparak marka, model ve fiyat konusunda bize en uygun olan lensleri alırız. Ve tabi en önemlisi de kalitesi. Lens alırken dikkat edilecek en önemli unsur kalitesidir. Çünkü lens kullanırken hiç bir şekilde bir zarar vermesini tabii ki de istemeyiz.

Lens kullanıcılarının hizmetlerinde olan ve oldukça faydalı olan lensler, göz renklerinin değiştirilmesin de, ameliyat sonrası tedavi esnasın da, görme bozukluklarını ciddi anlamda gidermek amaçlı kullanılan ve yapı olarak da üfleme cam denilen bir yapı da üretilmektedir. Lens çeşitleri iki adettir ve bunlardan birisi sert yapıda, bir diğeriyse yumuşak yapıdaki lenslerdir. Sert yapısı olan lensler gaz geçirgen lenslerdir. Gaz geçirgen lensler her zaman sıklıkla kullanılmaz. Çok nadir durumlar da fazla zor durumda kalınmadıkça genelde yumuşak yapıdaki lensler kullanılmaktadır.

Gaz geçirgen olan lensler havadaki oksijeni göze geçirdiği için gaz geçirgen adını almıştır. Göz bebeğinin şeklini almadıkları için göz rahatsızlığı olan kişiler kullanmaktadır. Yumuşak lensler günlük kullanım için oldukça uygundur ve çeşidi kullanım süresi açısından oldukça çoktur. Renkli kontak lensler, aylık değişimli kontak lens, torik yumuşak lens çeşitleri bulunmaktadır. Aynı zamanda kontak lenslere yeni ad olarak acuvue oasys ismi kullanılmakta ve kontak lensin yeni yapısı yenilenmiştir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Bursa Otel Spa İletişim

Bursa Otel Spa İletişim

Diş Eti İltihabı Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Diş Eti İltihabı Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

2021 Sağlık Haberleri

2021 Sağlık Haberleri

Bergama İlaçlama Firmaları

Bergama İlaçlama Firmaları

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir